BLİSTER AMBALAJ
 

BLİSTER AMBALAJ

Blister ambalaj diğer adı ile thermoform plastik ambalaj üretiminde darbelere dayanıklı polistren kaplar, tepsiler ve tavalar üretilmektedir.

Blister ambalaj üretimi

 Blister ambalaj üretimi üç aşamalı bir üretimdir. İlk aşamada plastik taşıyıcı web basınç ve sıcaklıkla rulo haline getirilir. İkinci aşamada plastik web ısıl şekillendirme makineleri ile talebe göre kalıplara preslenerek şekillendirilir ve soğutulur. Soğuyan ambalaj malzemeleri kesilir ve ayrılır. Kalan parça levhalar ekstrüzyon için geri gönderilir. Üçüncü ve son aşamada ise hazırlanan paketler üzerine baskı uygulaması yapılır.

Blister ambalaj çeşitleri

Üçüncü aşama sonrası kapaklı dondurma, süt, yoğurt ve tatlı kâseleri, deterjan kapları, her çeşit meyve sebze ambalajları ortaya çıkar. Et ve et ürünlerinde blister ambalaj olarak tepsiler ön plandadır.

Blister çeşitleri ise yapıştırmalı, kıvırmalı, kilitli ve frekans blister olarak çeşitlidir. Ambalaj sektöründe önemli bir yere sahip olan blister ambalaj ürünleri son derece fonksiyonel olup kullanım alanı oldukça geniştir.

 Blister ambalaj özellikleri

 -Darbelere karşı dayanıklıdır.

 -Çok hafif ve yoğunluğu düşüktür.

 -Isı yalıtımı iyidir.

 -Kimyasal dirence sahiptir.

 -Berraktır.

 -Kolay renklendirilir.

 -Gıda sektöründe kullanılan PVC ler uygun kalitededir.

 -Ekonomiktir.

 -Firmaya özeldir.

 -Soğuk ya da sıcak yapıştırma teknolojisi ile üretilir.

 -Çevre dostudur.

Markaya özel mükemmel tasarımları ile firma prestijine katkısı olan blister ambalaj ürünleri, fonksiyonelliği yanında etkili bir reklam aracıdır. Şeffaf, opak, metal, gümüş ve daha birçok renkte her talebe cevap vermekte, çok sayıda sektörde kullanılarak güvenilir ve sağlam ambalaj malzemeleri üretilmektedir. Sektöre özel en ekonomik ambalajlama yöntemi olan blister ambalajlama ile hem firma marka bilinirliği artmakta hem de sağlıklı ve çevre dostu ambalaj malzemeleri ile doğaya dost kalınmaktadır. Her çeşit blister ambalaj malzemesi için firmamızla irtibata geçebilir, en kaliteli blister ambalaj ürünlerine en ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

galeri